Filmy dziewiętnasty wiek, sukces

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dziewiętnasty wiek, sukces. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Chociaż Gilbert i Sullivan spodziewają się, że ich operetka będzie hitem, "Princess Ida" jest krytykowana za rutynowość. Drugi z nich stwierdza, że zabrakło pomysłów aby zrealizować opowiadania przyjaciela. Wolałby raczej komponować opery. Pomysł ten zagraża relacji pomiędzy mężczyznami...
Ekranizacja powieści Marii Kuncewiczowej. Róża Żabczyńska córka polskiego emigranta wychowała się w Rosji. Kiedy po raz pierwszy zetknie się z koncertową muzyką skrzypcową zapragnie uczyć się w konserwatorium. W szesnastym roku życia wyjeżdża do Warszawy, gdzie poznaje syna profesora muzyki. Wkrótce z Michałem połączyła ją burzliwa miłość. Wyjeżdża z ukochanym do Petersburga. Michał wkrótce zrywa z Różą, która rozczarowana powraca do Warszawy. Jej talent muzyczny został zmarnowany przez nieudolnego nauczyciela… Nieszczęśliwa miłość i rezygnacja z kariery skrzypaczki rodzą wieczne niezadowolenie i potrzebę dręczenia innych… Róża wychodzi za mąż bez miłości… Śmierć ukochanego syna, sprawia, że nie potrafi okazywać uczuć córce… Kiedy Marta odnosi sukcesy jako śpiewaczka operowa, jej matka nie potrafi się z tego cieszyć… Dokonując rozrachunku ze swoim życiem Róża stwierdza, że dla wszystkich zawsze była cudzoziemką: dla Polaków – bo przyjechała z Rosji i mówiła z charakterystycznym akcentem, dla Rosjan – bo była Polką…
Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Objazdowa trupa teatralna ma zamiar wystawić w Bochni „Hamleta”. Całą grupą kieruje starsza aktorka, której kochankiem jest Hipolit. W nim z kolei zakochana jest utalentowana Dziunia. Zespół na przemian odnosi sukcesy i porażki. Nie wszyscy dostrzegają talent Dziuni. Bogaty hrabia widząc jej aktorskie umiejętności, stara się namówić ją na wyjazd do zachodniej Europy.


Druga połowa XIX wieku. Z pobytu we Włoszech powraca do kraju malarz Aleksander Gierymski. Jego obrazy zostają przyjęte z dezaprobatą, albowiem rozmijają się z obowiązującymi kanonami. Dzieło sztuki powinno służyć celom wyższym, podnosić na duchu zniewolony naród, a obrazy Gierymskiego to warszawskie przedmieścia… Pojedynek i wywołany nim skandal oraz represje policyjne wobec jego przyjaciół skazują malarza na nędzę i samotność… Gierymski wkrótce zapada na chorobę umysłową.
Buddenbrokowie to porywająca adaptacja nagrodzonej Noblem powieści Tomasza Manna z 1901 roku. Książka opisuje losy trzech pokoleń kupieckiej rodziny z północnych Niemiec. Akcja powieści dzieje się w czasie, gdy niemieckie społeczeństwo ulega gwałtownym przemianom, a wraz z nim także wartości rodzinne. Osobiste dążenia, które dotychczas należało poświęcić na ołtarzu dobra rodzinnego interesu grożą obecnie rozbiciem słynącej dotychczas z gorliwości, ciężkiej pracy, wiary i wzajemnego szacunku dynastii. Choć Thomas (Mark Waschke) jest gotów przejąć ster po swoim ojcu, konsulu Jeanie (Armin Mueller-Stahl) i poprowadzić rodzinną firmę przez burzliwy okres modernizacji i narastającej konkurencji, jego brat Christian (August Diehl) próbuje odciąć się od wszelkiej odpowiedzialności. Przestaje z podejrzanymi ludźmi i bierze ślub z wodewilową artystką, buntując się przeciw wszystkiemu, co reprezentował ich ojciec. To na ich siostrę, Tony (Jessica Schwarz), spada więc obowiązek poświęcenia miłości na rzecz wzmocnienia więzów rodzinnych i społecznych. Jednak gdy konkurent Buddenbrooków, Hagenström wykazuje się lepszym wyczuciem gwałtownie ewoluującego rynku, nawet jej wpływy zaczynają słabnąć..
Słowa kluczowe

Proszę czekać…